معاونت دانشجویی و فرهنگی
پرسش هاي متداول

پرسش هاي متداول

توضيح كامل پرسش هاي مطرح شده و نيز اطلاعات كامل و جامع در مورد دريافت و پرداخت وام در صفحات مختلف بخش اداره رفاه دانشجويان موجود است كه پيشنهاد ميكنيم حتما آنها را با دقت مطالعه بفرماييد.

1.      براي ورود به پورتال براي ثبت نام و ثبت درخواست وام از چه مرورگري استفاده كنيم؟

-         براي ثبت نام در پورتال و براي ثبت درخواست وام در پورتال،  تنها و تنها از مرورگر Internet Explorer استفاده كنيد؛ در صورت وجود هرگونه مشكلي، در قسمت بالاي سمت راست صفحه Internet Explorer، بر روي setting كليك كرده و سپس بر روي گزينه compatibility view ، كليك نموده و آدرس سامانه را به اين شكل bp.swf.ir در آن وارد كرده و بر روي add كليك كنيد. مشكل برطرف خواهد شد.

2.      مدارك لازم براي درخواست وام چه هستند؟

-         سند تعهد محضري، گواهي كسر اقساط از حقوق و شماره حساب فعال بانك تجارت صرفاً به نام خود دانشجو (در هر شعبه اي از كشور)

3.      براي ورود به پورتال براي بازپرداخت اقساط از چه مرورگري استفاده كنيم؟

-         براي بازپرداخت اقساط وام در پورتال (bp.swf.ir )،  تنها و تنها از مرورگر  Google Chrom استفاده كنيد. درغير اين صورت سيستم خطا مي دهد. پرداخت با كارت بانك رفاه ممكن نيست و با خطا مواجه خواهيد شد، از كارت ديگر بانكها استفاده نماييد.

4.      رمز عبور ورود به پورتال را فراموش كرده ام، چه كنم؟

-         در صورتي كه رمز عبور خود را فراموش كرده ايد، با كليك بر روي جمله "كلمه عبور خود را فراموش كرده ام" و ورود اطلاعات درخواست شده، رمز عبور شما مجدداً به كد ملي (با خط تيره) تغيير مي يابد. به پيامكي كه دريافت مي كنيد توجه نداشته باشيد چرا كه اعداد موجود در متن پيامك معكوس نوشته شده است. اگر باز هم امكان ورود به پورتال را نداشتيد، علت آن استفاده از گوشي موبايل براي پرداخت است. فقط و فقط از لپ تاپ يا كامپيوتر استفاده كنيد.

5.      آيا مي توان پرداخت اقساط را با استفاده از گوشي موبايل انجام داد؟

-         خير

6.       چه زماني براي تسويه حساب وام ها به اداره رفاه مراجعه كنيم؟

-         توجه داشته باشيد كه قوانين صندوق رفاه دانشجويان با قوانين آموزشي متفاوت است و سنوات مجاز تحصيل را به شرح زير تعيين مي كند و بلافاصله پس از پايان سنوات مجاز مي بايست براي تسويه حساب به اداره رفاه دانشجويان مراجعه كنيد؛

براي جلوگيري از مواجهه با اقساط معوقه و جريمه احتمالي (مربوط به بدهي مقطع در حال تحصيل)، در پايان نيمسال تعيين شده (كارشناسي: 9 نيمسال، كارشناسي ارشد ناپيوسته: 5 نيمسال، و دكتري: 9 نيمسال) براي تسويه حساب به اداره رفاه دانشجويان مراجعه نماييد.

7.      در صورتي كه در مقطع تحصيلي بالاتر در حال تحصيل هستيم و دفترچه مقطع قبلي به تعويق افتاده، اقساط وام مقطع تحصيلي قبلي چه زماني دوباره به جريان مي افتد؟

-         اقساط وام مقطع قبلي دانشجو، پس از پايان آخرين نيمسال مجاز تحصيل وي به جريان خواهد افتاد (تعداد نيمسال هاي مجاز؛ كارشناسي: 8 نيمسال، كارشناسي ارشد: 4 نيمسال، دكتري: 8 نيمسال). بنابراين براي مثال، دانشجوي كارشناسي ارشدي كه در مقطع كارشناسي از وام هاي صندوق رفاه دانشجويان استفاده نموده در پايان چهارمين نيمسال تحصيل خود مي بايست به پورتال دانشجويي خود مراجعه و نسبت به بازپرداخت اقساط مقطع كارشناسي خود اقدام نمايد. در غير اين صورت هنگام مراجعه براي تسويه حساب مقطع بالاتر ممكن است اقساط معوقه و جريمه مربوط به مقطع قبل داشته باشيد كه قبل از تسويه آنها، درج پايان تحصيل و ادامه روند فراغت از تحصيل براي شما غيرممكن خواهد بود.

8.      آيا در ترم 10 كارشناسي، ترم 6 ارشد، و ترم 9 دكتري مي توان وام درخواست نمود؟

-         خير، ممنوع بوده و بنابراين قابل تأييد نيست.

9.      آيا در ترم 9 كارشناسي، و ترم 5 ارشد مي توان وام درخواست كرد؟

-         در صورتي كه در كل ترم هاي تحصيلي از همه وام ها استفاده كرده ايد، خير؛ ولي اگر حتي در يك ترم از وام مورد نظر بهره مند نشده ايد، بله، فقط و فقط، در ترم 9 كارشناسي، و ترم 5 ارشد مي توانيد آن وام را درخواست كنيد.

10.  بازپرداخت وام ها به چه صورت است؟

-          وام وديعه مسكن بدهي غيرقابل تقسيط است كه بلافاصله پس از پايان سنوات مجاز تحصيل مي بايست به طور يكجا از طريق سامانه بازپرداخت شود؛ وام هاي ديگر، پس از پرداخت 10% از كل بدهي، حداكثر در 60 قسط، قسط بندي مي شود.

11.  در صورت قبولي در مقطع بالاتر، تكليف دفترچه قسط چه مي شود؟

-         در صورت قبولي در مقطع بالاتر، به اداره رفاه دانشجويان دانشگاه محل تحصيل (مقطع بالاتر) مراجعه نماييد، و يا شخصا نسبت به ثبت مقطع تحصيلي جديد در پورتال اقدام نماييد تا با ثبت مقطع تحصيلي جديد در سامانه صندوق رفاه دانشجويان، باقي مانده بدهي شما به مقطع تحصيلي جديد انتقال يابد.

12. در صورت وجود وقفه بين پايان سنوات مجاز مقطع قبل و تاريخ قبولي در مقطع بالاتر، بازپرداخت دفترچه از چه زمان شروع خواهد شد؟

-         درخصوص دانشجويان مرد مشمول، مدت زمان وقفه، از مدت زمان انتظار درنظر گرفته شده (دو سال و نه ماه) براي شروع بازپرداخت كسر خواهد شد – بدين شكل كه اگر تحصيل شما در دوره كارشناسي حتي 11 ترم طول كشيده باشد، و يك سال نيز بين فارغ التحصيلي در كارشناسي و قبولي در كارشناسي ارشد وقفه داشته ياشيد، (با توجه به اينكه سنوات مجاز تحصيل در مقطع كارشناسي 9 ترم است) از پايان ترم 9 تا پايان ترم 11 و مابقي زمان تا زمان قبولي در مقطع كارشناسي ارشد از 2 سال و نه ماه كسر خواهد شد و شروع بازپرداخت شما طي تحصيل در دوره كارشناسي ارشد خواهد بود.

-         ديگر دانشجويان (خانم ها و غيرمشمولان)، مدت زمان انتظار براي شروع بازپرداخت تنها 9 ماه است و مدت زمان وقفه، از مدت زمان انتظار درنظر گرفته شده (نه ماه) براي شروع بازپرداخت كسر خواهد شد.

13.  در صورتي كه اداره مربوطه به ضامن شما گواهي كسر اقساط نمي دهد په بايد كرد؟

-         با مراجعه به سايت دانشگاه بخش اداره رفاه، فرم وكالت كسر اقساط از حقوق را دانلود كرده و به ضامن خود بدهيد تا با مراجعه به يكي از دفاتر اسناد رسمي سراسر كشور و انجام تعهدات مربوطه، برگه وكالت كسر اقساط از حقوق را براي شما بگيرد. 

تاریخ به روز رسانی:
1398/06/26
تعداد بازدید:
508
  • هيچ چيز در زير خورشيد زيباتر از بودن در زير خورشيد نيست. (باخ‌من) /
  • هر قدر به طبيعت نزديك شوي، زندگاني شايسته تري را پيدا مي‌كني. (نيما يوشيج) /
  • جهان هر كس به اندازه ي وسعت فكر اوست. (محمد حجازي) /
  • دوست داشتن انسان‌ها به معناي دوست داشتن خود به اندازه ي ديگري است. (اسكات پك) /
  • اگر طالب زندگي سالم و بالندگي مي باشيم بايد به حقيقت عشق بورزيم. (اسكات پك) /
معاون پژوهشی
دكتراميرعباس محمدي راد
دكتراي مطالعات تطبيقي هنراسلامي
دكتراي مطالعات تطبيقي هنراسلامي
اخبار معاونت
مسابقات آمادگي جسماني دانشجويان
1398/02/09
مسابقات واليبال چهار نفره
1398/02/07
مسابقات فوتبال گل كوچك
1398/02/07
مسابقات بسكتبال سه نفره بين خوابگاهي ويژه برادران دانشجو
1398/02/07
معاونت دانشجويي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي ، نبش خيابان جلفا ، دانشگاه هنر اصفهان، معاونت دانشجويي دانشگاه هنر اصفهان
031-36251167
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal